banner

Čo bolo

Rok 2019

2.7.2019

Výstava výtvarných prác v k. c. TU

Výtvarný ateliér Alt pri o. z. Sluha pod vedením Kataríny Belišovej (so sídlom v Dome bielych hláv) nainštaloval výstavu prác nádejných umelcov v k. c. TU. Výstava zahŕňa práce „žiakov“ výtvarného kurzu, ktorý navštevovali od septembra 2018. Pri práci využívali rôzne motívy i techniky a na ich obrazoch sa odráža i osobitosť každého z nich. Vystavujú tu Martina Roháčková, Anna Mária Redajová (žiačky ZŠ), Anna Lašáková (učiteľka ZŠ), Dušan Redaj, Anna Trúsiková, Elena Kozempelová, Marianka Hollá.


2.7.2019

Krúžok Hravá francúzština

V tomto školskom roku mali tiež žiaci našej školy možnosť zoznámiť sa s ďalším cudzím jazykom na záujmovom útvare Hravá francúzština. Okrem základov tohto nádherného melodického jazyka sme veľa počúvali, súťažili a ochutnali sme tiež niekoľko francúzskych typických potravín, dokonca sme si i spolu upiekli francúzsky jablkový koláč!


2.7.2019

Divadelné predstavenie Múr

Činnosť divadelného krúžku našej ZŠ v tomto školskom roku vyvrcholila predstavením pre verejnosť s názvom Múr – ako som vyrastal za železnou oponou. Dramaturgiu a scenár som pripravila podľa knižnej predlohy Petra Sísa, českého ilustrátora žijúceho v USA. Predstavenie malo veľmi dobrý divácky ohlas.


2.7.2019

EnglishStar

Na angličtine sa konala EnglishStar


1.7.2019

Slávnostné ukončenie školského roka 2018/2019

V piatok 28. júna 2019 sme slávnostne ukončili školský rok 2018/2019 a vyhodnotili výchovno-vyučovacie výsledky.


25.6.2019

Deň detí na Dubníku

Ďalšou výnimočnou a zábavnou aktivitou, do ktorej sa aktívne zapájame s niektorými žiakmi školy, je obľúbená Cesta rozprávkovým lesom, ktorú organizuje DK Javorina. Tento sa konala 2. 6. 2019 Žiaci prezlečení za rôzne rozprávkové bytosti hrajú na stanovištiach svoje roly od nedeľného rána až do poobedných hodín bez prestávky a bez ohľadu na počasie najlepšie ako vedia. Väčšina týchto detí je súčasťou divadelného krúžku našej školy.