banner

Práce žiakov - Technika

Technika 5. ročník

Vrecúška na bylinky v podaní piatakov  

Cieľom predmetu technika v 5. ročníku je oboznámiť žiakov s rôznymi materiálmi, nástrojmi, zásadami pri práci v dielni a základnými postupmi práce pri výrobe jednoduchých (darčekových) predmetov. Tentokrát som si pre žiakov pripravila výrobu vrecúška na bylinky. Najskôr zostali žiaci zaskočení, keď si mali na hodinu priniesť látku, čipku, stuhu, ihlu a niť. Najmä chlapci - " Šitie?! To je babská robota!" . No keď sme začali špendliť zistili, že to nie je také ľahké, no nakoniec to všetci s menšou či väčšou pomocou zvládli. "Nie len naše babky vedia šiť ! :)" povedal jeden z hrdých žiakov po dokončení svojho vrecúška.   ... a mal pravdu, pozrite na výsledok:    

Mgr. Eva Fajnorová

5. ročník - veľkonočné dekorácie

Čistenie dvora a okolia školy

5. ročník - výroba adventných vencov

Práce žiakov 6. ročníka

Výroba svietnikov z plechoviek

Výroba šarkana

7. ročník - výroba kvetiniek

7. ročník - história vynálezov

9. ročník - práca na sústruhu

Elektrotechnická stavebnica