banner

Trieda 9. A

Výlet Tatry 2011

V dňoch od 9. do 11. júna sa žiaci 9. A triedy vybrali na svoj posledný koncoročný výlet do Tatier. Minulý rok sa im v Tatrách tak veľmi páčilo, že sa rozhodli to tento rok zopakovať. Už vo štvrtok skoro ráno sa začala ich púť do Tatier.

Do Štrby dorazili dopoludnia a napriek prípravám na upršané počasie, boli príjemne prekvapení, pretože v Tatranskom Lieskovci svietilo slnko. Po ubytovaní v hoteli Rysy sa plní elánu vybrali na svoju prvú turistickú trasu Štrbské pleso Popradské pleso. Veselá nálada, nádherná príroda - to sú charakteristické znaky ich pochodu. No na ceste späť im naše veľhory ukázali, že ak chcú, ani pršiplášte a dáždniky nepomôžu. Do hotela prišli všetci premoknutí a uzimení, no veselí, lebo horúca sprcha a sušenie topánok ich veru poriadne zahriali.

V piatok sa uskutočnila veľká túra – najskôr vyhliadková jazda elektrickými vláčikmi až do Tatranskej Lomnice a potom výstup lanovkou na Skalnaté pleso a odtiaľ turistický pochod na Hrebienok. To bol veru nezabudnuteľný zážitok! Napriek oblakom a hmle to stálo za to. Turistika zo Skalnatého plesa až na Hrebienok dala všetkým poriadne zabrať a všetci sa už veru tešili na večeru v hoteli. Sobotná cesta domov bola veselá i smutná.

Na krásne zážitky budeme radi dlho spomínať !