banner

Trieda 3. C

Fašiangový deň v 3. C

I takýto príjemný môže byť posledný deň ,,Fašiangov“ v 3.C triede v Starej Turej. Nielen dospelí, ale aj my deti radi prežívame obdobie radosti, smiechu i zábavy. Veď posúďte sami. Začalo to prezliekaním, pokračovalo to fotením, prácou v skupinách, zábavou pri filme a vyvrcholilo to fašiangovou hodinou matematiky.

Príjemnú zábavu želajú deti z 3.C triedy a ich pani učiteľka 

Príprava Vianoc v 3. C

Hoci sú vianočné sviatky už za nami a my pomaly rozmýšľame na teplom, behaním v kraťasoch a opaľovaní sa, nedá mi priblížiť vám prekrásne okamihy príprav na najkrajšie sviatky v roku akými sú Vianoce. I v našej 3.C triede sme sa dôkladne a náležite na ne pripravovali. Zdobili sme okná, vianočný stromček sa prehýbal pod ťarchou ozdôb, v oknách, v kvetináčoch sa na nás na paličke usmievali Mikulášikovia. No nesmiem zabudnúť ani na našu nástenku, ktorá je srdcom triedy, pretože sa na nej vystavujú práce našich šikovných rúk.

 No veď posúďte sami!

 Žiaci 3.C s pani učiteľkou Gulánovou

 

Október v 3. C v znamení jablka

Mesiac október sa i tento  rok niesol v našej triede  3.C v znamení jablka.  Za medzinárodný deň jablka  bol vyhlásený 26. október. No my sme mali deň jablka skoro celý mesiac október .Vďaka našim šikovným mamičkám a babičkám a  ich šikovným rukám, mali deti sladké, no pritom chutné a zdravé dopoludnia. Stoly sa prehýbali pod chutnými koláčikmi, štrúdlami, zákuskami,  v ktorých vždy dominovali jablká. No deti si pochutnali i na výbornej jablčnej šťave – mušte. A že neklamem, svedčia i fotky detí 3.C pri maškrtení a recept na výborný jablkový koláčik.

JABLKOVÝ MREŽOVNÍK.

1/2 kg hladkej múky

20 dkg cukru

20 dkg palmarinu

2 vajcia   1 bielko na potretie

prášok do pečiva

Jablká postrúhať na polovicu cesta, prikryť druhou polovicou cesta, potrieť bielkom a posypať cukrom.

DOBRÚ CHUŤ!

 Triedna učiteľka  Mgr. Miroslava Gulánová