banner

Trieda 2. A

Jar

Tešíme sa na príchod jari, jednoducho sa jej nevieme dočkať.
Trošku sme popracovali a rozvitla nám chodba aj tabuľa.
Dokonca pribudli aj lienky, ešte nás čaká Morena a bude po zime.

Valentín 2013

20. 2. sme si užili "Valentína" i keď neskôr, bolo nám super. Najlepší bol "telocvik" a rozhovor o tom koho a prečo máme v srdiečkach. Vytvorili sme valentínsku reťaz, srdiečko plné čísel. Láska má veľa podôb a netreba sa hanbiť zato, že sa máme rady.
Mamičkám ďakujeme za lízanky a koláčiky.

Hodina telesnej výchovy v MŠ

Boli sme pozrieť našich predškolákov,
zacvičili sme si s nimi a potom sme
obzerali ich pekné postieľky.
Ako by sa nám na nich oddychovalo.....

Opäť sme vyhrali

Aj v tomto školskom roku čítame časopis Zvonček, do ktorého pravidelne posielame vyriešené úlohy aj s nalepenými kupónmi. Nerobí nám problém ani napísať adresu školy.
A opäť sa nám podarilo získať diplom v čitateľskej súťaži.

Návšteva u Lapajka

Deti sa vybrali na návštevu k Lapajkovi. Tešili sa z interiérového detského ihriska, ktoré si vyskúšali. Rozdelili sme sa na dve polovice jedna polovica šantila na ihrisku a druhá strihala a lepila, potom sa skupiny vymenili. Strávili sme super chvíľky a ďakujeme Lapajkovi za pozvanie.

Vianočný večierok

Vianočným večierkom sa deti rozlúčili so školou v roku 2012. Vyrábali vianočné stromčeky z daného materiálu, potom súťažili v skupinách - hľadali samohlásky, nasledovala matematická súťaž, navštívili nás aj koledníci, spievali sme koledy, hostili sa vlastne vyzdobenými medovníčkami a nakoniec sme si rozdali darčeky.
 
triedna pani učiteľka

Choré ježibaby

4. 12. 2012 nám v triede ochoreli ježibabky, tak sme si na pomoc zavolali detičky z MŠ. S nimi sme za pomoci lekárky, sestričky, muzikoterapie a rôznych iných terapií liečili. Výsledok bol úspešný, ježibabky zistili, že sa nebudú prejedať, ale zdravo stravovať, budú cvičiť a budú sa pravidelne umývať. Všetci sme si pripomenuli aj blížiace sa sviatky spolu s jedením oblátok a anjelikom.


deti 2. A a triedna pani učiteľka

Učíme sa zážitkovo

Štvrtok 29. 11. 2012 sme sa vybrali na návštevu p. Durcovej. To sme ešte netušili, čo všetko nás čaká. Privítala nás chutnými marhuľovými buchtičkami, potom nám ukázala detské kroje sviatočné, pracovné. Ženské kroje mali aj vlniaky, no a pánske krásnu vestu a čižmy. Chlapčenské boli zasa pohodlné ľanové nohavice a vyšívaná košieľka. To, že sme sa mohli obliecť do krojov, zatancovať a zaspievať si v nich, bolo jednoducho "super".

Ďakujeme za krásny zážitok a priblíženie našej minulosti!

žiaci 2. A

Vyhrali sme

Podarilo sa, snažíme sa posielať všetky súťaže z časopisu Zvonček, zapájame sa aj do ďlších súťaží a uspeli sme. Diplom, nálepky a dobrý pocit mali deti 2. A triedy pri pohľade na obálku.
triedna pani učiteľka

Rodičia deťom

Naši rodičia nám pomáhajú nielen rôznymi kancelárskymi potrebami, ale aj krásnymi a chutnými dobrotami, výletmi a exkurziami.
Ďakujeme Vám!!!
 
Vaše deti

Kominárik

Kreslenie kominára - postavy

  • sme začali pózovaním a náčrtom na tabuli.
  • neskôr to boli náčrty na výkresoch
  • nasledovala práca s farbou
  • nalepenie štvorlístka
  • natretie výkresu klovatinou a posypaním krupicou

a kominár v hmle bol hotový ...

"Chutná" hodina prírodovedy

Malvice, bobule a kôstkovice sa deti naučili veľmi rýchlo, mohli ich  zjesť.
Čerstvé ovocie a jablkové košíčky od skvelých rodičov, určite pomohli deťom zvládnuť
učivo o ovocí a jeho vitamínovom poslaní hlavne v tomto ročnom období.

Druhácka maturitná skúška vo viazaní mašličiek

 Deti 2. A triedy absolvovali maturitnú skúšku vo viazaní mašličiek, aj sa potrápili, aj šnúrky pomotali, no nakoniec to zvládli všetci na jednotku.

triedna pani učiteľka Soňa Kotrasová

Keď narastiem

Naša trieda začala tento školský rok spolupracovať s MŠ. Prvá akcia bola návšteva detí 2.A triedy v materskej škole, spoločné predstavenie sa školákov a škôlkárov navzájom. Deti spievali, tancovali, cvičili, ukázali škôlkárom pomôcky, ktoré potrebujú na vyučovaní. Za odmenu ich deti zo škôlky pohostili ovocím, čajíkom a chlebíkom. Teraz budeme čakať našich škôlkárskych kamarátov a privítame ich v našej triede.