banner

Trieda 1. C

Ponožkoví snehuliaci

Dňa 17.1.2013 sa nám na chvíľu zmenila pani učiteľka. Miesto našej pani učiteľky nás učila Danka Ježa mamička pani Andrejka Ježová.  Našla si pre nás drahocenný čas, v dobe keď sa každý ponáhľa. O tom, že má šikovné ručičky sme sa presvedčili už dávno, keď nám Danko do školy nosil ukázať rôzne prekrásne vlastnoručne vyrobené hračky a šperky. Jeho mamička nás prišla naučiť vyrobiť si ,,Ponožkových  snehuliačikov“. Práca to bola veľmi zaujímavá, ale aj náročná. Ale jej šikovné ruky nám vždy pomohli.  Veď posúďte sami, akých krásavcov sme vyrobili.

Deti z 1.C a pani učiteľka Gulánová

Vianoce v 1. C

Biely sneh, na okne kvety mrazivé,
všetky deti už túžia po zime.
So zimou Vianoce prichádzajú,
radosť do detských očí prinášajú.
Prežite ich v kruhu blízkych duší,
nech láska a spokojnosť zo všetkých srší.

Prajeme  Vám Vianoce krásne,
a keď sviečka na Nový rok zhasne,
nech dobrý pocit Vám v srdci zostane,
tiež šťastie a radosť, tá všetkým pristane.

Všetko naj želá 1.C trieda

 

Jablčný týždeň

Mám červené jabĺčko,

chutí celkom   sladučko.

Mama mi ho podala,

sladkú pusu  dostala.

   Šikovné mamičky, babičky a tety v 1.C triede sa postarali o to, že tento týždeň okrem klasickej bežnej desiaty mali malí prváčikovia i ,,vitamínové bomby“ v podobe jablkových zdravých koláčikov. O tom, že boli veľmi dobré a chutné sa presvedčite sami. 

Všetkým patrí jedno  veľké           SRDIEČKO

 

 ĎAKUJEME- PRVÁCI z 1.C

 

Pexesová matematika

O tom, že sa učenie môže stať i zábavou sa presvedčili i deti z 1.C triedy, kedy  sa na hodine matematiky učil i hrali zároveň. Hľadali, priraďovali dvojice, páry. Začali hrou na tabuli, pokračovali dokresľovaním dvojíc v zošitkoch a nakoniec otestovali svoje zručnosti, šikovnosť a postreh v hre PEXESO. No veď posúďte sami.

Mgr. Miroslava Gulánová, triedna učiteľka