Strelecké preteky

Strelecký krúžok pri ZŠ Stará Turá v spolupráci so SOŠ Stará Turá a Streleckým klubom Stará Turá

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podujatie finančne podporilo mesto Stará Turá

Dňa 26. 6. 2015 sa na strelnici SK  v Starej Turej za krásneho slnečného počasia  konala strelecká súťaž  žiakov streleckého krúžku, kde žiaci súťažili v streľbe na terč  kamzíka a otočné terče.

V úvode náš prišla podporiť i zástupkyňa primátorky pani Bc.Zuzana Zigová a popriala strelcom presnú mušku a krásny športový zážitok.

Strieľalo sa z malokalibrovej pušky na vzdialenosť 25 m.

Strelecký terč kamzík sa strieľal  s pevnej palice v stoje, čo zvládli všetci strelci.

Streľba na elektrické  otočné terče sa strieľala v čase 3-7 sek., kde na výstrel boli len tri sek.

Najlepší strelci: Kristián Žitný, Kotula Matúš, Klimáček Aleš.

Žiaci pod vedením p.Mgr. Gašparíka príkladne zvládli grilovanie pre všetkých účastníkov.

V každej kategórii boli víťazi odmenení drobnými sladkosťami a pohárom.

Strelecké preteky rozhodovali Milata Peter a Ing.Rubaninský Vlastimil.