banner

Majster sveta v lukostreľbe Marián Chudík

21. september 2018

Od 2. - 8. septembra 2018 sa konali Majstrovstvá sveta 3DWCH 2018 HDH IAA lukostreľbe v Korutánskom mestečku Moosburg. Súťaže sa zúčastnilo viac ako 650 strelcov v rôznych kategóriach a divíziach. 

 

Súťažilo sa celý týždeň na 4 parkúroch, každý po 28 terčov rozostavených v okolitých lesoch Moosburgu. Organizátor postavil zaujímave trate, od extrémne náročných (parkúr D, ktorý deti nestrielali) po jednoduchšie.

Umiestnenie terčov bolo veľmi nápadité a výborne využívalo miestny terén. Strieľalo sa v lese, na lúkach, časté boli streľby z a do kopca… 

  • 1. deň prebiehali registrácie a tréningy. 
  • 2. deň sa konal otvárací ceremoniál.
  • 3. až 5. deň prebiehali 3 kolá po 28 3D terčoch v jednotlivcoch.
  • 6. deň bola súťaž národných tímov dospelých.
  • 7. deň vyhlásenie výsledkov

Po 3 kolách v jednotlivcoch sa podarilo získať 1. miesto v kategórii do 15 rokov v najrozšírenejšej divízii TRRB nášmu žiakovi Mariánovi Chudíkovi.

V reprezentovaní SR v národnom tíme (4 členovia) kategórie seniorov (muži nad 21 rokov – bola udelená výnimka Rak. asociaciou pre štart 13 ročného žiaka) sa Slovenský tím po odstrielaní základnej časti kvalifikoval medzi 6 najlepších tímov z 27, ktoré postupovali do finále a v ňom po napínavom súboji dosiahol s tímom krásne 1. miesto.