banner

Európsky deň jazykov

8. október 2018

Dňa 5. októbra 2018 t. j. v piatok sa na našej škole konal Európsky deň jazykov pre žiakov 2. stupňa v jedálni školy. Žiaci sa v rámci tohto dňa mohli podieľať na aktivitách v 6 cudzojazyčných stánkoch.

  • Anglický stánok
  • Ruský stánok
  • Taliansky stánok
  • Nemecký stánok
  • Francúzsky stánok
  • Slovenský stánok

 

V piatok 5. októbra bolo v našej škole veľmi rušno. Pripomenuli sme si, síce trochu neskôr, pretože oficiálny Európsky deň jazykov je 26. septembra/, aké dôležité je ovládať cudzie jazyky. V jedálni školy ste mohli počuť okrem slovenčiny, angličtiny, ruštiny a nemčiny aj francúzštinu a taliančinu.

 

Učitelia jazykov spolu so svojimi žiakmi pripravili úlohy, ktoré žiaci plnili v jednotlivých stánkoch. Hoci kvízy a súťaže boli pomerne náročné, spoločnými silami sa podarilo všetkým triedam  tieto úlohy úspešne splniť. Najmä keď súťažiaci vedeli, že po vypracovaní úloh sa môžu v stánku „občerstviť“ a ponúknuť jedlom typickým pre tú - ktorú krajinu.

 

V slovenskom stánku mohli ochutnať jednohubky s bryndzovou pomazánkou a korbáčiky, v ruskom stánku pšenovú kašu, vo francúzskom croissanty, v nemeckom typickú klobásku, v talianskom sušienky cantuccini a v anglickom toasty s marmitom. To ochutnali len tí odvážnejší, pretože marmite je extrakt z droždia a nie je chuťovo veľmi vábivý. Buď ho miluješ alebo nenávidíš!

 

Strávili sme spolu pekné dopoludnie, overili sme si svoje jazykové schopnosti a zistili sme, že ešte stále máme rezervy v jazykových znalostiach.

 

Tak sa teraz vrhnime naplno do učenia cudzích jazykov, aby sme nielen na budúci rok, ale aj v bežnom živote čo najlepšie uspeli!

 

 

 

Mgr. Anna Haverová, učiteľka anglického jazyka