banner

Majsterky Slovenska v basketbale

Majsterky Slovenska v basketbale

Basketbalový rozhovor s Natáliou Malkovou - kapitánkou tímu

Ahoj Nataly. Ako už všetci vieme, bola si reprezentantkou basketbalového tímu za Základné školy po celom Slovensku, ktoré bojovali v 4 kolách a napokon sa dostali na majstrovstvá Slovenska. Vybrali sme si ťa teda ako prvú na základe toho, že si vyhrala aj cenu ALL STAR.

  • Aké boli tvoje pocity zo ziačiatku?

N: Ahoj no na začiatok by som vám povedala pár slov o súperoch. Boli  ľahké súperky, hlavne v tom, že boli mladšie a poniektoré ani basketbal nehrali.

  • Ako podľa teba prebiehali  zápasy v prvých kolách? Vytkla by si spoluhráčkam niečo?

N: Na začiatku sme neboli moc zohrané, kedže každá nehráme spolu a niektoré už ani nehrajú, ale darilo sa nám, lebo súperky boli ľahšie. A spoluhráčkam by som určite nič nevytkla, lebo hrali super aj na to, že sú omnoho mladšie.

  • Výbuchy šťastia, pocity, emócie z postupu na Majstrovstvá Slovenska. Popíš nám trošku tieto pocity aj z tvojej strany:

N: Boli sme veľmi rady, lebo minulý rok sa nám to nepodarilo, lebo nás porazila Myjava. Ale v každom prípade nás to veľmi potešilo a na Majstrovstvá sme sa psychicky pripravovali.

  • Cena ALL STAR putovala tebe. Aký si mala dojem z toho, že vybrali práve teba?

N: Veľmi ma to potešilo, lebo som sa tam dostala aj s Tete Vandlíkovou a cena nás obe motivovala.

  • Vaše tímové pocity z výhry?

N: Tak hlavne sme nečakali, že začneme vyhrávať postupne všetky zápasy a už len to, že po semifinálovom zápase sme už boli druhé, to bol úžasný pocit. Do finále sme išli s plným nasadením, aj keď sme si nemysleli, že môžeme poraziť  Sedemnásobného Majstra Košice. Celý zápas bol vyrovnaný a nakoniec  sme doskočili veľa dôležitých lôpt a dali sme z toho koše. A pocity po celé dva dni boli úžasné a čerešnička na torte bol posledný deň.

  • Na tejto akcii sa podieľali aj pán učiteľ Mgr. Michal Denk a basketbalový tréner Martin Sýkora. Chceš im odkázať pár slov?

N:  Samozrejme im patrí veľká vďaka aj za psychickú podporu a od trénera za tú trénerskú. A veľké Ďakujem aj mojim spoluhráčkam, ktoré hrali úžasne po celé tie dva dni.

  • Ďakujem za rozhovor