banner

Aktuality školského roka

Aktuality

16.4.2018

Zber papiera

Vážení rodičia, priatelia školy a milí žiaci,
oznamujeme vám, že v dňoch 17. a 18. apríla sa uskutoční zber papiera od 8.00 do 16.00
Vedenie školy viac
25.3.2018

Okresné kolo Podjavorinskej Bzince

23. 3. 2018 sa konalo okresné kolo známej recitačnej súťaže - Hviezdoslavov Kubín. Okresné a krajské kolo v našom regióne z úcty k spisovateľke Ľudmile Podjavorinskej nesie názov Podjavorinskej Bzince a koná v Bzinciach pod Javorinou. viac


25.3.2018

Beseda s Ľubomírom Feldekom

16. 3. 2018 - obyčajné školské piatkové dopoludnie, navyše akési smutné, šedivé, daždivé. Nie však pre nás - my sme totiž s napätím očakávali príchod vzácneho hosťa - spisovateľa - básnika, rozprávkara, dramatika, autora textov piesní, prekladateľa, rozhľadeného a múdreho človeka - Ľubomíra Feldeka. viac


12.3.2018

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

Zajtra pôjdem do školy.
Nemusím mať úlohy.
Nie som ešte riadnym žiakom,
ale už som predškolákom.

Budem rečniť básničku,
a zaspievam pesničku.
Už sa na to teším moc !
Teraz idem spinkať, dobrú noc ! viac


12.3.2018

Polytechnická súťaž

Žiaci ôsmeho ročníka, Zdenko Drexler 8. A a Matúš Vrábel 8. C, sa 1. 3. 2018 zúčastnili Polytechnickej súťaže na SOŠ Stará Turá. Súťaž pozostávala z 2 častí: vedomostný test z oblasti elektrotechniky a osadenie plošného spoja podľa schémy a spájkovanie súčiastok. viac


12.3.2018

Súťaž zručnosti - Hrdina remesla

Žiačky 9. A Nataša Nina Blašková a Antónia Roháčková sa 8. 3. 2018 zúčastnili Súťaže v zručnosti žiakov na SOŠ Partizánske. Súťaž sa skladala z 5 rôznych zadaní: logické myslenie a pamäť, manuálne zručnosti, kreativita a fantázia, koncentrácia a sústredenosť, tvorivosť. viac


10.3.2018

Majstrovstvá kraja v streľbe

V piatok 9. 3 .2018 sme sa zúčastnili Majstrovstvá kraja Trenčín v športovej streľbe a víťazom v kategórii jednotlivcov starších žiakov sa stal žiak ZŠ Stará Turá Valér Klimáček s nástrelom 281 bodov. Súťaž bola v ZŠ Podolie. Držíme palce na 13.4.2018 na Majstrovstvách Slovenska v Svätom Petri.
viac


8.3.2018

Súťaž v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín

Dňa 27. 2. 2018 sa víťazi školského kola našej ZŠ zúčastnili obvodného kola v Novom Meste nad Váhom. Súťažili s ostatnými víťazmi školských kôl v okrese Nové Mesto nad Váhom. Konkurencia bola silná a porota vyzdvihla vysokú kvalitu všetkých prednesov, ktoré zazneli, preto nás veľmi teší, že z ôsmich žiakov našej školy, ktorí sa tejto súťaže zúčastnili, sme získali 5 ocenení (v rôznych kategóriách) s postupom do ďalšieho kola. viac